Uniwersalny dodatek do deserów

Kupny lub gotowy – idealny do deserów

Osoby lubiące przygotowywać różnego rodzaju desery i wypieki, z pewnością nieraz korzystały z kremu czekoladowego. Tego w wersji gotowej, kupionego w sklepie lub też samodzielnie przygotowanego. Taki krem czekoladowy (https://www.bee.pl/9169-krem-czekoladowy) jest idealnym dodatkiem do ciast, ciasteczek, babeczek, naleśników, domowych lodów, czy też deserów na bazie owoców, biszkoptów i kremów. Dlatego, krem czekoladowy, powinien znajdować się w każdym domu, którego domownicy lubią słodycze i łakocie.

Jak zrobić domowy krem?

Jeżeli nie chcesz kupować gotowego kremu czekoladowego, możesz bez problemu zrobić go samodzielnie. W internecie i książkach kulinarnych znajduje się mnóstwo przepisów, którymi można się zainspirować lub też wykorzystać w dostępnej formie. Najprostsze kremy można zrobić z czekolady, serka mascarpone i śmietany kremówki. Krem, który zawsze wychodzi, to wymieszane w proporcjach 1:1 mascarpone z ubitą kremówką, odrobiną cukru oraz rozpuszczoną (wcześniej ostudzoną!) mleczną lub gorzką czekoladą. Im więcej mascarpone, tym krem będzie sztywniejszy i gęstszy. Im więcej śmietany, tym delikatniejszy.

Do czego można wykorzystać taki krem?

Praktycznie do wszystkich słodkości! Zarówno tych najprostszych, takich jak chałka lub inne pieczywo na słodko, jak i tych bardziej wyszukanych, jak torty lub delikatne musy czekoladowe. Jeżeli szukasz pomysłu na smaczne śniadanie – pancakes z kremem czekoladowym i dużą ilością owoców z pewnością spełnią oczekiwania najbardziej wymagających łasuchów. Świetną śniadaniową propozycją będą również rogaliki z kremem czekoladowym. Zarówno te z ciasta francuskiego, jak i drożdżowe lub kruche.

Oczywiście, oprócz śniadań, krem czekoladowy idealnie sprawdzi się jako dodatek do deserów. Różnego rodzaje ciasta, torty, ciasteczka i babeczki, to tylko nieliczne propozycje, które można zrobić. Wśród samych ciast można wymienić typowe, ciężkie ciasto czekoladowe, brownie, biszkopt, czy też różnego rodzaju babki czekoladowe lub torty. Krem czekoladowy (szczególnie domowy, robiony na bazie mascarpone i kremówki) może stać się bazą do przygotowania wspaniałych lodów domowej roboty lub też delikatnego, domowego musu. Oprócz tego, ciekawym sposobem na wykorzystanie kremu czekoladowego, jest przygotowanie domowych koktajli i shake’ów. Te pierwsze można zrobić warstwowo, np. z musem brzoskwiniowym lub truskawkowym. Jeśli zaś chodzi o shake’i to idealnie sprawdza się mieszanie mleka z różnymi smakami lodów. W tym, domowych lodów czekoladowych przygotowanych na bazie kremu czekoladowego.

Ramka zdjęcie autorstwa freepik - pl.freepik.com